Tag Archives: omega 3 6 9

Zdrowotne problemy

Wiele osób bardzo często ma problemy zdrowotne. Nie jest z tym łatwo, aczkolwiek jeśli tylko staramy się jakoś im się przeciwstawić to jest to jakiś sposób, by je przezwyciężyć. Nie ma chyba na świecie osoby, która by nie miała nigdy kłopotów zdrowotnych. Jedni maja małe problemy, inni większe, wszystko zależy od sytuacji, od organizmu i wielu innych czynników. Jeśli więc możemy ratować swoje zdrowie to róbmy to. Trochę świeżego powietrza nikomu nie zaszkodziło, a ponoć takie codzienne spacery mają duży wpływ na nasze zdrowie, a niejednokrotnie nawet i życie. Jeśli będziemy starać się zdrowo żyć tona pewno nam będzie łatwiej pokonywać problemy zdrowotne. Każdy z nas doskonale sobie zdaje z tego sprawę. Jednakże wiele osób nie chce w to wierzyć, według nich jest to za proste, by mogło się okazać prawdziwe. Nie postępują tak, a szkoda, bo na pewno było by im o wiele łatwiej. Jednakże oczywiście wszystko zależy od nas, wszystko zależy od tego jak będziemy podchodzić do naszego zdrowia.

Witaj! Nazywam się Anna Kozłowska i jestem lekarzem specjalistą. Swoją wiedzą na temat zdrowia postanowiłam dzielić się na tym blogu. Mam nadzieję, że treści jakie tutaj zamieszczam przypadną Ci do gustu i zostaniesz moim czytelnikiem na dłużej.

Wszawica

Wszawica to choroba, która jest bardzo nieprzyjemna w przebiegu. Dotyka wszystkich, niezależnie do wieku czy też płci. Najkrócej mówiąc tego, kto kiedykolwiek miał kontakt z pasożytem, który nosi nazwę wesz. Wszawica może nas spotkać, gdy nie utrzymujemy odpowiedniej higieny, mowa tu głównie o dzieciach, które często mają kontakt ze zwierzętami, a przy tym same nie potrafią utrzymać swej higieny na odpowiednim poziomie. Wszawica przebiega niekiedy bardzo łagodnie, jak w bardzo niebezpieczny sposób. Mowa tu o wystąpieniu ropnych krostek, które po rozdrapaniu mogą doprowadzić do zakażenia, które jest bezpośrednim zagrożeniem życia. Ponadto wszawica objawia się świądem, występującym w miejscu, gdzie usadowiły się wszy, a także w okolicach szyi. Każdy rodzic wie, jak ważne jest dbanie o higienę swoich dzieci, codzienne sprawdzanie odzieży w poszukiwaniu wszy. Jeśli natomiast w rodzinie jest miejsce dla czworonoga, czujność powinna być zwiększona. Leczenia polega na stosowaniu środków z permentyną.

Witaj! Nazywam się Anna Kozłowska i jestem lekarzem specjalistą. Swoją wiedzą na temat zdrowia postanowiłam dzielić się na tym blogu. Mam nadzieję, że treści jakie tutaj zamieszczam przypadną Ci do gustu i zostaniesz moim czytelnikiem na dłużej.